Majitelia domácnosti väčšinou vždy predpokladali, že zalievanie trávniku pomocou vodovodnej záhradnej hadice je oveľa lacnejšie v porovnaní s inštaláciou automatických zavlažovacích systémov. Neuvedomujú si, že automatický zavlažovací systém je skutočne efektívnejším a lacnejším spôsobom, ako znížiť náklady za vodu, vyhnúť sa nepresnému zalievaniu a udržiavať lepšiu kondíciu trávnika. A čo viac, inštalácia kvalitného automatického zavlažovacieho systému zvýši hodnotu domácnosti a ušetrí vám čas.

Hlavné dôvody, prečo by ste mali zvážiť inštaláciu automatizovaného zavlažovacieho systému vo vašej domácnosti:

Užívajte si nízke účty za vodu

Dôkladne nainštalovaný automatický zavlažovací systém môže pomôcť zabezpečiť nasledujúce:

• Zavlažené budú oblasti, ktoré vážne potrebujú vodu. Posledná vec, ktorú chcete, je mať na chodníku mláčky vody.

• Voda môže sa ľahko dostane všade kde má, vďaka prítomnosti trysiek.

• Váš trávnik bude polievaný počas vhodnejších, najlepších hodín, ak je nainštalovaný časový spínač. Napríklad polievanie trávnika v skorých ranných hodinách zabráni odparovaniu a spáleniu trávnika.

Toto všetko prispeje k veľkým úsporám na vašom účte za vodu, ktoré si môžete užívať tak dlho, kým bude fungovať váš automatizovaný zavlažovací systém.

Už nikdy viac nerovnomerné zavlaženie

Keď inštalujete automatizovaný zavlažovací systém strávte predtým dostatok času s odborníkmi pri plánovaní, aby sa zabezpečilo, že polomer každej trysky dostriekne vodu tam, kam patrí, a to rovnomerne. Týmto môžete pomôcť zabrániť nedostatočnému alebo nadmernému zavlažovaniu.

Automatizovaný zavlažovací systém
Automatizovaný zavlažovací systém na polievanie zelených plôch

Pri navrhovaní tohto rozloženia zvážte tiež prítomnosť svahov, ako aj ďalšie faktory, ktoré môžu spôsobiť tečenie vody bez toho, aby bola správne vsiaknutá pôdou.

I keď je zalievanie hadicou možné rovnomerne, je to dosť náročné na čas, nehovoriac o tom, že to nemusí byť také spoľahlivé ako pri použití naprogramovaných zavlažovacích trysiek.

Zdravší a hustejší trávnik počas celého roka

Podľa starého známeho porekadla, prevencia je lacnejšia ako liečba. Správnou starostlivosťou o trávnik a jeho polievaním máte menšiu šancu, že budete musieť minúť veľa peňazí pri pokuse o jeho uvedenie naspäť k životu alebo na jeho výmenu. Použitím starej hadice na polievanie trávnika riskujete nerovnomerné zavlaženie.

Okrem zbytočného plytvania vodou môžete zabrániť aj tomu, aby si pôda zachovala toľko potrebných živiny, koľko potrebuje pre správny rast trávnika čo vedie k jeho vyschnutiu. Odborne nainštalované zavlažovacie systémy vám poskytnú pokoj, budete vedieť, že pôda a váš trávnik ako celok zostanú zdravý a krásny.

Omnoho viac benefitov vás očakáva

Nielen zachovanie zdravia vášho trávnika a zníženia výdavkov na vodu. Použitie správnych automatizovaných zavlažovacích systémov tiež zvýši hodnotu vášho majetku a ušetri vám čas. Mnoho nových párov dnes hľadá dom s moderným vybavením, ako sú zavlažovacie systémy. Nemajú dostatok času, aby trávili každý týždeň niekoľko hodín iba tým, že budú zalievať trávnik hadicou. Vďaka zavlažovacím systémom môžete prilákať viac kupujúcich a získať najvýhodnejšiu predajnú cenu svojej nehnuteľnosti.

Z rovnakej kategórie: