Robia sa vám z nosenia rúška vyrážky? Určite nie ste sami. S novou rutinou prichádza aj potreba neustále nosiť masku. Žiaľ, to znamená, že čoraz viac ľudí trpí akné na tvári. Akné z rúška sa stalo skutočným problémom, ktorý si vyžaduje úplne nový spôsob starostlivosti o pleť PinkPanda.

Čo môže spôsobuje akné?

Pri každom nasadení rúška sa deje naraz niekoľko vecí. Rúško prichádza do kontaktu s rôznymi časťami tváre, vrátane líc, nosa a brady. Látka sa začne trieť o vašu pokožku a môže spôsobiť vyhádzanie akné a podráždenie malých vlasových folikulov na tvári. Zvyšuje sa tiež vlhkosť vzduchu, čím sa vytvára prostredie, kde sa zvyčajne darí baktériám, ktoré spôsobujú vyrážky.

Snažte sa držať iba základných vecí, ako je čistenie, tonizácia, zvlhčovanie a ochrana pred slnkom.

Napriek tomu, že ste nemuseli doteraz trpieť akné, stále existuje riziko ďalších kožných ochorení, ako sú napríklad suché škvrny, ekzémy, začervenanie, pálenie alebo štípanie v dôsledku častého nosenia rúška. Najlepšie je samozrejme nemať na sebe žiadne rúško. Pretože však pandémia stále existuje, stále táto možnosť neprichádza do úvahy.

Ako teda zabrániť akné? Existuje niekoľko tipov na starostlivosť o pleť, ktoré musíte mať na pamäti, aby ste sa rozlúčili s akné okamžite!

Umyte si rúško

Tento prvý tip je samozrejmosťou. Zakaždým, keď vdychujete, vo vláknach rúška sa zachytí vlhkosť a vytvorí sa tak ideálne prostredie, v ktorom môžu prosperovať všetky druhy nepríjemných baktérií. Ak k tomu pridáte vrstvy zvlhčovača, opaľovacieho krému a make-upu, skutočne vzniká vysoké riziko množenia mikróbov na tvári a aj na rúšku.

Medzi jednotlivými použitiami si rúško vyperte a dbajte na to, aby bolo úplne suché, skôr než si ho nasadíte. Z tohto dôvodu by bolo skvelé vlastniť niekoľko rúšiek, ktoré môžete používať každé iný deň.

Menej je niekedy viac

Teraz je ideálny čas, aby ste obmedzili svoju rutinu starostlivosti o pleť pomocou 11 krokov, pretože to bude pre vašu pokožku prospešnejšie ako čokoľvek iné. Snažte sa držať iba základných vecí, ako je čistenie, tonizácia, zvlhčovanie a ochrana pred slnkom. Možno vás prekvapí, ale áno, aj keď máte na sebe rúško, stále by ste nemali zabúdať na opaľovací krém.

So všetkou vlhkosťou pri dýchaní nemusí toto bezprostredné okolie nosa a úst vyžadovať toľko hydratácie. Preto je lepšie namiesto toho použiť ľahký gélový zvlhčovač. Pretože sa môže vyskytnúť trenie v oblasti brady, líc a nosa, nezabudnite na hydratáciu. Váš nočný režim musí venovať väčšiu pozornosť obnoveniu pomocou upokojujúcich sér na potlačenie zápalu a zvlhčovania, ktoré môže posilniť ochranné ​​funkcie pokožky.

YouTube video

Pripravte sa

Na záver sa odporúča, aby ste svoje produkty na starostlivosť o pleť nanášali minimálne 30 minút predtým, ako vyjdete z domu, aby sa do vašej pokožky úplne vstrebali. Výrobky umiestnené na pokožke pravdepodobne budú trieť o masku, ktorá umožní, aby sa baktériám darilo viac.

Z rovnakej kategórie: