Boli ste už niekedy v kúpeľoch pre deti? Áno, čítate správne. Existujú kúpele pre deti. Rovnako ako ich náprotivky pre dospelých, aj tieto kúpele majú za cieľ poskytnúť najmenším maximálne pohodlie, hýčkanie a relaxáciu zábavnou a príjemnou formou.

Čo sú kúpele pre deti?

Detské kúpele sú zariadenia, ktoré sa starajú o krásu a wellness detí. Tieto kúpele napodobňujú pôvab kúpeľov pre dospelých, ale majú obmedzenejšiu ponuku, ktorá zahŕňa produkty vhodné pre deti a neinvazívne procedúry.

Kúpeľoch pre deti
Kúpeľoch pre deti ponúkajú aj tobogany

Väčšina kúpeľov pre deti umožňuje, aby klientov sprevádzali dva typy dospelých: rodičia dieťaťa a sprievod. Sprievodca alebo dvaja sprievodcovia sa môžu často pripojiť, aby sa postarali o deti, napríklad počas oslavy. Rodičia sa tiež môžu rozhodnúť, že sa k svojim deťom pridajú počas pobytu v rámci balíka, aby podporili a posilnili puto medzi rodičmi a deťmi. 

Väčšina kúpeľných podnikov pre deti nemusí byť nevyhnutne klasifikovaná ako kúpele, aj keď sú tak uvádzané na trh a označované. Mnohé z nich patria do odvetvia salónov.

Výhody kúpeľov pre deti

Detské kúpele dokážu zázraky pri zvyšovaní sebavedomia a sebadôvery dieťaťa. Ak sa liečba vykonáva s priateľom alebo rodičom, môže tiež posilniť ich vzájomné puto. 

Ďalšími výhodami kúpeľov pre deti sú odbúranie stresu a relaxácia. Tie sú možné vďaka masážam a všetkej zábave, ktorú deti v zariadení zažijú. 

Niektoré kúpele pre deti môžu tiež pomôcť deťom vytvoriť si zdravšie návyky a zároveň im poskytnúť hýčkanie, ktoré si zaslúžia. 

YouTube video
Mini šmýkačky a lekcie plávania s Belindou v kúpeľoch

Obľúbené procedúry v kúpeľoch pre deti

Kúpele pre deti ponúkajú rôzne procedúry. Medzi najobľúbenejšie patria:

  • Strihanie a úprava vlasov
  • Manikúra a pedikúra 
  • Pleťové masky 
  • Masáže krku, chrbta a pokožky hlavy 
  • Líčenie 
  • Shiatsu 
  • Reflexná terapia 

Prvých päť procedúr je k dispozícii takmer v každom detskom kúpeľnom zariadení, zatiaľ čo shiatsu a reflexná terapia sú kúpeľné procedúry, ktoré ponúka len veľmi málo miest. 

Menu väčšiny kúpeľov pre deti ponúka balíčky pre samotné deti alebo špeciálnu kombináciu, ktorú si môžu užiť spolu s rodičmi. Mnohé kúpele ponúkajú aj možnosti organizovania podujatí a večierkov. Tieto balíky môžu zahŕňať množstvo ďalších vecí, ktoré nemusia byť nevyhnutne charakterizované ako kúpeľné procedúry, napríklad prezliekanie sa za filmové postavy alebo pitie lahodných nealkoholických nápojov. 

Aký vekový rozsah je povolený v kúpeľoch pre deti?

Je bežné, že všetky detské kúpele ponúkajú služby pre deti vo veku od 5 do 12 rokov. Niektoré kúpele však ponúkajú procedúry pre deti od 3 do 16 rokov. Berte však na vedomie, že to nie je až také bežné. 

Iné kúpele môžu akceptovať aj širšie vekové rozpätie, avšak ich možnosti liečby sú často oveľa obmedzenejšie. Napríklad kúpele pre deti môžu mať len desať služieb, z ktorých tri sú určené pre deti vo veku od 3 do 5 rokov, zatiaľ čo ostatné sú pre deti od 5 rokov. 

Z rovnakej kategórie: