Ak sa vyberiete na koniec údolia Rečice, je to tiež ideálny vyhliadkový bod na obdivovanie majstrovského diela z dielne architekta Plečnika zhotoveného na pamiatku biskupa A. M. Slomšeka. Medzitým etnograficky upravená usadlosť Antona Askera, známeho básnika balád, nachádzajúca sa priamo na vrchole kúpeľov Laško nikdy neprestane lákať návštevníkov. 

Ak sa náhodou vyberiete do Laška za wellness a oddychom, určite vás poteší, že nech sa vyberiete kamkoľvek, výber vám neutečie. Tu sú niektoré z najlepších možností, ktoré môžete zvážiť, ak hľadáte kúpele v tejto oblasti. 

Ak sa náhodou vyberiete do Laška za wellness a oddychom, určite vás poteší, že nech sa vyberiete kamkoľvek, výber vám neutečie.

Kúpele Dolenjske Toplice 

V kúpeľoch Dolenjske Toplice si môžete vybrať z bohatej ponuky kozmetických a wellness procedúr. Termálne kúpele v kúpeľoch sú najlepšou voľbou pre tých, ktorí chcú využiť výhody a liečivé účinky termálnych vôd. Práve preto sú kúpele nepretržite jedným z najlepších cieľov turistov z rôznych častí Európy už mnoho storočí.

Terme Olimia

Termy Olimia sa nachádzajú v Podčetrtku a väčšina z vás o nich už pravdepodobne počula. Patrí medzi najoceňovanejšie wellness destinácie v Slovinsku a chýr o ňom sa už šíri aj za hranicami krajiny. 

Wellness Orhidelia je naďalej považovaný za jeden z najlepších wellness komplexov na slovinskej pôde, kde sa návštevníci môžu nechať rozmaznávať na rôznych pohodlných masážnych lôžkach a v saunách a užívať si kúpanie v bazénoch naplnených termálnou vodou. 

V kúpeľoch Armonia si môžete vybrať aj z masáže tváre, nôh a tela, masáže horúcimi kameňmi, čokoládou a vínom, a dokonca aj z masáží z rôznych krajín s použitím byliniek a aromatických olejov. 

YouTube video

Rimske Terme 

Rimské kúpele sa nachádzajú priamo v Rimských Topliciach a ich hodnota je známa už od nepamäti. Práve tu Rimania vybudovali vôbec prvé bazény so studenou a teplou vodou. Po dlhé stáročia prichádzali do týchto kúpeľov Laško vysokopostavení dôstojníci v armáde a korunované hlavy za wellnessom a rozmaznávaním. 

Z rovnakej kategórie: