Zistilo sa tiež, že plávanie patrí medzi najúčinnejšie a najpríjemnejšie spôsoby spaľovania kalórií. Už 30 minút cvičenia vo vode sa vyrovná 45 minútam podobnej aktivity na súši. 

Ak plávate prsia len 20 minút, môžete spáliť už 200 až 300 kalórií, čo závisí od intenzity. To sa rovná behu a dokonca štvor- až päťnásobku chôdze. Keďže plávanie v bazénoch je pre telo oveľa šetrnejšie, je tiež pravdepodobnejšie, že budete v aktivite pokračovať dlhšie, čo má za následok celkovo väčší prínos.

Ponúka úľavu od bolesti kĺbov

Pravdepodobne sa ani neodvážite cvičiť, keď vás bolí celé telo, ale pravdou je, že cvičenie je jedným z najlepších spôsobov, ako zmierniť existujúce bolesti kĺbov a zabrániť ich nepohyblivosti a zhoršeniu v blízkej budúcnosti. 

Dôležité je však venovať pozornosť bezpečnostným opatreniam a zabezpečiť, aby bol bazén miestom bezpečnej zábavy a rekreácie pre všetkých.

Na druhej strane prsia fungujú ako terapia pri bolestiach kolien spôsobených zranením. To, čo je pre vás najlepšie, však stále závisí od vašich konkrétnych okolností. Preto by ste sa mali vždy pred začatím nového cvičenia poradiť so svojím fyzioterapeutom, všeobecným lekárom alebo iným kvalifikovaným lekárom, aby ste sa uistili, že bude pre vás bezpečné. 

Zlepšuje duševné zdravie

V neposlednom rade môže pravidelné plávanie znížiť hladinu stresu, zlepšiť spánok a znížiť depresiu a úzkosť. Tí, ktorí pravidelne plávajú, zaznamenali aj výrazné zlepšenie sebadôvery a sebavedomia. 

Bazény v Thermane Laško sú tiež ideálnym miestom na spoznávanie nových ľudí a nadväzovanie vzťahov uprostred nádherného prostredia. Môžete tiež stráviť viac času so svojou rodinou a priateľmi, vďaka čomu je celý zážitok zábavnejší a nezabudnuteľnejší. 

YouTube video

Plávanie je bezpochyby jedným z najlepších spôsobov, ako zostať aktívny, s dlhým zoznamom zdravotných výhod, ktoré môžu prekonať výhody iných foriem cvičenia. A keď si pôjdete zaplávať do bazénov Thermana Laško, môžete sa tešiť na najlepšie chvíle svojho života!

Z rovnakej kategórie: