Nákup náhradnej kazety s tlačiarňou je jednou z najviac mätúcich vecí, ktoré kedy urobíte.  Okrem ich nie lacných cenových štítkov, nakupovanie tlačových kaziet môže byť dosť zmätené so všetkými rôznymi typmi dostupných kaziet na trhu pre rôzne tlačiarne od mnohých výrobcov.

Aby ste pre vás uľahčili orientáciu v záhadnej oblasti tlačových kaziet, je dôležité poznať rôzne dostupné typy tlačových kaziet a naučiť sa niekoľko rád, ako zvoliť ten najlepší v závislosti od typu vašej tlačiarne, požiadaviek a použitia.

Rozdiel tonerových a atramentových kaziet  

Predtým, než čokoľvek iné, musíte poznať rozdiel medzi tonerom a atramentom.  Tu je rýchly prehľad toho, čo robí tieto dve látky navzájom jedinečnými:

Tlačová kazeta

Tonerová kazeta  

Toner je v podstate komplexný a suchý prášok, ktorý obsahuje mikroskopické plastové častice.  Využíva sa to v laserovej tlačiarni, v ktorej sa prášok elektronicky zahrieva, nabíja a potom nanáša na papier rotačným bubnom nachádzajúcim sa v stroji. Tento postup umožňuje efektívnu a rýchlu tlač, najmä pri väčších tlačových úlohách.  

Atramentová náplň  

Atramentové kazety obsahujú určité množstvo farebného alebo čierneho tekutého atramentu a používajú sa hlavne v atramentových tlačiarňach.  Atramentové tlačiarne sú vybavené sadou výkonných atramentových trysiek používaných na rozprašovanie tekutého atramentu na konkrétnu stránku, ak je to potrebné.  Atrament obsahuje komplexnú kombináciu farbív a pigmentov, ktoré pomáhajú udržiavať stránku a vytvárajú presnejšie farby.  

Čo je lepšou možnosťou?  

Dlhodobá diskusia o tonerovej vs.atramentová tlačová kazeta závisí od rôznych faktorov, ako sú vaše všeobecné použitie, požiadavky na kvalitu a rozpočet tlače.

Kvalita textu a obrázkov  

Aj keď laserové tlačiarne zvyčajne poskytujú rýchlejší celkový výkon, neexistuje žiadny spôsob, ako udržať krok s atramentovou tlačiarňou, pokiaľ ide o kvalitu obrazu.  Pretože tekutý atrament sa používa v atramentových tlačiarňach, miešajú farby lepšie a presnejšie, čo vedie k tlači farebných obrázkov.  Ak však budete tlačiť iba dokumenty väčšinou čiernym textom, výkon a rýchlosť laserových zariadení vykompenzuje pokles kvality.  

Výkon a rýchlosť  

Ak je vašou hlavnou požiadavkou pri nákupe novej tlačiarne rýchlosť, musíte sa rozhodnúť medzi atramentovou tlačiarňou a laserom, pretože poskytujú vynikajúci výkon a rýchlosť na základe toho, koľko peňazí ste ochotní minúť.  Inkjety boli v porovnaní s lasermi pomalšie. Najnovší vývoj značiek však znamená, že atramentové trysky špičkovej rady sú teraz schopné držať krok s laserovými tlačiarňami, pokiaľ ide o rýchlosť tlače.

 Investovanie do špičkových atramentových alebo laserových zariadení vám dá rýchlosť tlače asi 20 listov za minútu.  Porovnajte to s dostupnými atramentovými kazetami za minútu rýchlosťou 6 listov za minútu a vaše počiatočné nákupné náklady na zariadenie na doplnenie rozsahu sa osvedčia.

Nakupovanie tlačovej kazety nemusí byť komplikované.  Pokiaľ viete, čo potrebujete a koľko ste ochotní vysunúť, môžete ľahko nájsť ten správny stroj pre vás.

Z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne