Amazonský les je domovom mnohých liečivých rastlín a bylín a je tiež domovom stromu Catuaba, ktorý je známy svojimi afrodiziakálnymi vlastnosťami. Samotný strom vytvára krásne žlté kvety.  Jej kôra sa však z dôvodu liečivých vlastností zberá.  

Catuaba pochádza zo stromu, ktorý patrí do väčšej rodiny stromov. Niektorí ľudia sú trochu zmätení, pokiaľ ide o dreviny vyťažené len na použitie a predmety z malých aj veľkých catuaba stromov, ktoré sa využívajú na rovnaký účel.Trichilia Catuaga je ďalší termín pre kôru Catuaba.

Výhody Catuaba  

Antidepresívum  

Podľa štúdií má Catuaba to, čo voláte dopaminergné účinky, čo znamená, že môže modulovať receptory v mozgu, ktoré súvisia s neurotransmiterom dopamínu.V určitej štúdii, ktorá sa uskutočnila v roku 2005, sa zistilo, že táto bylina má na potkanoch a myšiach antidepresívne účinky sprostredkované dopamínom.

Catuaba proti depresii
Catuaba je silná bylina na liečbu depresie

Okrem toho nezistili žiadnu zmenu v absorpcii serotonínu po dlhom používaní Catuaba v porovnaní s farmaceutickým náprotivkom.  Vďaka tomu je silnou bylinkou na liečenie depresie.  

Stimuluje centrálny nervový systém  

Catuaba pracuje na svojej mágii efektívne a rýchlo upokoje nervy a úzkosť za menej ako hodinu po použití.  Môže sa používať aj ako pomôcka na spánok.  Môže to však zvýšiť šancu mať erotické sny.  Preto ho musíte používať na svoje vlastné riziko. 

Video: Prínosy byliny Catuaba pre zdravie

Slúži ako afrodiziakum  

Afrodiziakálne vlastnosti Catuaba sú jeho populárne použitie.  Obsahuje tri konkrétne alkaloidy, o ktorých sa predpokladá, že podporujú libido, ktoré zahŕňa yohimbe, ktorý sa javí ako aktívna zlúčenina, ktorá vyvoláva stimulačné účinky na libido žien aj mužov.Predpokladá sa, že takéto alkaloidy zlepšujú sexuálnu funkciu stimulovaním nervového systému.  Catuaba má moc stimulovať krvný obeh do genitálií a môže predlžovať a posilňovať erekciu, zlepšovať sexuálne vzrušenie a aj povedali, že dáva najlepšie orgazmy. 

Antioxidant  

V jednej štúdii sa zistilo, že Catuaba má určité neuroprotektívne účinky.  Bolo merané zníženým oxidačným poškodením, ktoré sa vyskytuje u hipokampu myši. Ďalšia štúdia tiež zistila, že protizápalové a antioxidačné vlastnosti Catuaba chránia mozgy účastníkov pred oxidačným poškodením a mohli by hrať dôležitú úlohu pri ochrane pred niektorými poruchami mozgu. Predpokladá sa, že takéto účinky sú spôsobené vysokým množstvom antioxidačných flavonoidov, ktoré sa nachádzajú v Catuaba. 

Spôsoby, ako správne zobrať Catuaba  

Vzhľadom na rastúcu popularitu sa dnes Catuaba môže uskutočňovať v rôznych formách.  Ak ju fyzicky nenájdete, je k dispozícii online vo forme tinktúry a kapsuly. Vo všetkých prípadoch sa maximálna účinnosť dá dosiahnuť pridaním tinktúry do vody a pridaním 1 polievkovej lyžice citrónovej šťavy. Odporúča sa, pretože okysľujúca tinktúra pomáha uvoľňovať alkaloidy, triesloviny a niektoré zložky.  Rodení Amazonci často kombinujú Catuaba s ďalšou bylinou zvanou Muira Puama, ktorá má tiež afrodiziakové vlastnosti.

Rovnako ako všetky ostatné rastlinné lieky musíte byť opatrní pri získavaní produktov od dodávateľov.  Pomôže vám to zaistiť, aby vám Catuaba ponúkla iba účinné zdravotné výhody.

Z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne