Súčasťou nábytku, najmä v obývacej izbe, sú pohovky, ktoré miestnosti dodávajú príťažlivosť a estetiku. Pre mnohých návrhárov interiérov je pri navrhovaní tohto kusu nábytku potrebné vziať do úvahy veľa. Máte záujem o získanie najlepších pohoviek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Tipy Na Výber Správnych Pohoviek Pre Obývaciu Izbu

Pri pokuse o doplnenie schémy interiérového dizajnu je dôležité zvážiť, ako si vyberáte pohovky. Je treba myslieť na niekoľko vecí, či už ide o hosťovskú izbu, spálňu alebo obývaciu izbu. Tu sú tipy na výber dokonalých pohoviek pre vašu obývaciu izbu:

Pohoviek
Pohoviek – kráľovná obývacej izby

Zvážte mierku

Predtým, ako sa rozhodnete, ktorú pohovku si zaobstaráte, zistite si jej veľkosť spolu s miestnosťou, v ktorej bude umiestnená. Napríklad priestranný izba bude najlepšie slúžiť dlhý smoking. Zmerajte priestor miestnosti a zaistite, aby rozmery pohovky umožňovali priestor na chôdzu.

Váš životný štýl

Čo zvyčajne robíte najviac v obývacej izbe? Pozeráte sa na televíziu? Potom vám postačia pohodlné pohovky, ktoré uľahčujú sledovanie. Alebo máte radi návštevy a užívate si dobrý čas s priateľmi? Vyberte si štýl, ktorý ponúka viacero možností sedení, napríklad ten v tvare písmena L.

Vhodný tvar

Podľa toho, aká veľká musí byť pohovka a aké je jej usporiadanie v miestnosti, vyberte tvar, ktorý jej najlepšie vyhovuje. Početné formy pohoviek sa pohybujú okrem iného od obdĺžnikových, polkruhových až po v tvare L.

Vhodné čalúnenie

Estetická povaha pohovky je skvelým spôsobom, ako poskytnúť návštevníkom správny dojem. Zvážte obal a funkčnosť. Väčšina ľudí dáva prednosť koženým pohovkám, pretože majú dlhú životnosť a ľahko sa čistia.

Vyberte si správnu farbu

Pretože pohovky sú ústredným bodom každej miestnosti, je potrebné zvoliť najlepšiu farbu, aby sa vynikol vzhľad a dojem celého priestoru. Neváhajte a vyberte si niečo s exkluzívnou, pokojnou a jasnou farbou.

Hlavné Štýly Pohoviek V Interiéri

Trh je zaplavený rôznymi štýlmi pohoviek, ktoré môžu predstavovať výzvu pri rozhodovaní, pre ktorý sa rozhodnú. Ďalej uvádzame najbežnejšie štýly pohoviek pre interiérový dizajn:

Polovica storočia

Tento má obdĺžnikový tvar, monochromatické čalúnenie, vysoko vyvýšené nohy a všívaný chrbát. Je vhodný do módneho a minimalistického interiéru.

Video: Rozkládání pohovky

Ležadlo

Môže byť použitý ako gauč cez deň a ako posteľ v noci. To je výhodné, keď máte veľa hostí ktorí u vás prenocujú; poskytuje ďalší priestor na spanie.

Lehátko

Je to sedadlo s dlhým čalúnením pre sedadlo určené na sklápanie; zvyčajne má chrbát a jednoduché, dvojité alebo žiadne rúčky.

Anglické rolovacie rameno

Má zaoblené ruky a na dolnej časti voľné vankúše. Chrbát je prirodzene utiahnutý.

Smoking

Od ostatných pohoviek sa odlišuje hranatým tvarom. Chrbát a ruky sú rovnako vysoké.

Ťaví chrbát

Má zakrivený chrbát s jedným alebo dvoma hrboľmi.

Lawson

Chrbát nie je stiahnutý, to znamená, že vankúše sú odnímateľné. Je to populárny štýl pohovky v modernej dobe.

Chesterfield

Jeho chrbát má hlboké všívanie gombíkov a paže sú vyvalené v rovnakej výške ako chrbát. Zvyčajne je vyrobená z kože.

Najobľúbenejšie Farby Pohoviek V Interiérovom Dizajne

Tu sú farby pohovky, ktoré väčšina ľudí miluje a uprednostňuje:

Šedá

Je to najobľúbenejšia a aj keď to nemusí byť najzaujímavejšia, funguje dobre v rôznych nastaveniach.

Modrá

Je to jediná farba, ktorá pôsobí ako neutrálny, upokojujúci a príjemný tón. Má tendenciu splývať s okolím.

Béžová

Farba, ktorá nemožno vyzerať zle; zaručuje ústretový a úctyhodný výhľad na izbu.

Biela

Vyžaduje veľa údržby, ale neutrálna príťažlivosť ju robí nádhernou.

Zelená

Toto je neuveriteľná farba a nie je krikľavá.

Záver

Dizajn interiéru je fascinujúci vhodným výberom pohovky. Uvažujete o tom, že z obývačky urobíte obývateľné miesto? Nechajte svoje pohovky byť duchovným otcom tohto sna!

Z rovnakej kategórie: